Ferrari'nin 70'inci yılına özel olarak sınırlı sayıda üreteceği modeller - Page 1

Ferrari, Paris Otomobil Fuarı'nda sergilenen ürün yelpazesinin en yeni temsilcilerinden Aperta ve GTC4 Lusso Turbo'nun heyecanını yaşıyor. Marka toplamda 350 adet üretilmesi planlanan 70'inci yıl özel seri modellerinin de görüntüleri ortaya çıktı.

Ferrari'nin 70'inci yılına özel olarak sınırlı sayıda üreteceği modeller - Page 2

Ferrari, 1939 yılında kurulmasına karşın pist dışında ürettiği ilk otomobil için 1947 yılına kadar beklemeyi tercih etmişti. Tailor Made tasarım atölyesinde 70 farklı tasarımcının ortak çalışması sonucu ortaya çıkan modellerde oldukça ünlü isimler de yer alıyor.

Ferrari'nin 70'inci yılına özel olarak sınırlı sayıda üreteceği modeller - Page 3

Ferrari motorsporları tarihinin en önemli pilotları arasında yer alan ve emekli olduktan sonra markanın motor geliştirme departmanında görev alan Michael Schumacher için 488 GTB modeli seçildi.

Ferrari'nin 70'inci yılına özel olarak sınırlı sayıda üreteceği modeller - Page 4

Bu modelde Michael Schumacher ile birlikte 2003 yılı F1 takımının da unutulmadığının özellikle altı çiziliyor. F12 Berlinetta'nın esinlenildiği ve markanın en önemli klasik modelleri arasında yer alan 250 GT Berlinetta SWB'nin izlerini görmek hala mümkün.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.