Otomobil

Ferrari'nin en güçlü otomobili Apple ürünleriyle donatıldı

Yeni tanıtılan en güçlü otomobil LaFerrari içinde Apple ürünlerine yer verildi.

Ferrari'nin en güçlü otomobili Apple ürünleriyle donatıldı

Ferrari otomobil dünyasında oldukça popüler bir yere sahip. Şimdi Ferrari ve dev teknoloji şirketi Apple, güçlerini birleştiriyor. Ferrari SpA, Cenevre Otomobil Fuarı'nda en hızlı, en güçlü ve en teknolojik otomobili LaFerrari'yi tanıtmıştı. Şirket araç içi eğlence sistemi için Apple ile iş birliği yapacağı açıklandı.

Tanıtımdan sonra açıklama yapan Ferrari SpA'nın başkanı Luca Cordero Di MontezemoloApple ile işbirliği konusunda ciddi olduklarını açıklamıştı ve FF Coupe dışındaki diğer araçlarında da şirketin, Apple ile işbirliği yapacağını söylemişti.

1362580604_ny70856-a.jpg

Apple ile ilk işbirliği 2013 FF Coupe'de ortaya çıktı ve Ferrari SpA, Cenevre Otomobil Fuarı'nda tanıttığı, tarihindeki ilk 4 koltuklu ve 4 tekerlekten tahrik alan aracında, arka koltuklarda oturan yolcular için iki adet iPad Mini'ye yer verdi.

LaFerrari, firmanın en güçlü, en hızlı ve en teknolojik aracı olarak yerini alıyor ve  sadece 499 adet üretilecek. Aracın üzerinde 6,3 litrelik 12 silindirli V motoruna ve 120 kW (163 ps) güç üretebilen elektrik motor bulunuyor.

Yorumlar
Misafir
tabi dinozorr :)
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.