Geçtiğimiz yıllarda efsane olan minikliği ve şirinliği ile ön plana çıkan Fiat 126 Bis modeli aracı 3.000TL'ye satın alan Orhon işe koyularak 126 Bis ile son kez benzinli olarak sürüşünü kendi garajına doğru yapıp işe koyulmuş.

126 Bis'i seçmesinin nedeni ise aracın küçük ve haliyle hafif olması olarak belirten Orhon, böylelikle uzun menzilli bir elektrikli otomobile sahip olabileceğini söyledi, Ayrıca basit bir sistemi olması sebebiyle seçtiğini böylelikle kolayca dönüşümü yapabildiğini belirtmiş.

Daha sonra motor aksamlarını söken Murat Orhon, gerekli ölçümleri alarak ve bazı parçaları internetten sipariş ederek yeni elektrikli motor üretimine geçmiş. Birçok parçasını da kendisi bilgisayar ortamında çizip yaptıran Orhon oldukça fazla emek sarfettiğini belirtiyor. Hatta tüm elektronik detayları kendisi test ederek gerekli işlemleri yapan Orhon aracın benzin kapağını şarj prizi ile değiştirmiş.

Aracın elektrik depolayabilmesi için 6 adet akü kullanan Orhon, bu aküleri yerleşebilmesi için aracın arka koltuklarını sökerek genişçe bir yer açmış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.