Otomobil

Fiat çok iddialı! Yeni SUV ve Hatchback modelleri yolda!

Diğer üreticilere göre daha uygun fiyatlı otomobiller üreten Fiat, yeni bir SUV ve Hatchback modeli üzerinde çalıştığını açıkladı!

Fiat çok iddialı! Yeni SUV ve Hatchback modelleri yolda!

Türkiye’de en çok tutan otomobil üreticilerinden birisi olan Fiat, iki farklı araba sınıfında iki farklı model için çalışmalarını yürütüyor. Üstelik bu modeller tamamen yeni ve bir tanesi de Egea merkezli olacak! En azından şirketin üst düzey yöneticilerinden biri olarak bilinen Oliver Francois’in vermiş olduğu bilgiler bu yönde. Buna göre Fiat, en çok tutulan araçlarından birisi olan Egea benzeri bir SUV modeli oluşturacak. Ayrıca Egea’nın diğer çeşitleri de (hatchback, station ve sedan) üretilmeye devam edilecek.

Fiat çok iddialı! Yeni SUV ve Hatchback modelleri yolda! - Resim : 1

 Fiat çok iddialı! Yeni SUV ve Hatchback modelleri yolda!

AutoExpress’e konuşan şirketin üst düzey yetkililerinden Oliver Francois, “Tipo (Egea) satışları iyi gidiyor fakat bir SUV kadar değil. Tipo’nun yeni nesliyle birlikte, SUV araçlarla daha rekabetçi bir ortam yakalamalıyız.” İfadelerini kullandı ve yeni bir SUV modeli için adeta yeşil ışık yaktı. Francois açıklamalarının devamında ise B sınıfı bir hatchback için de çalışmalarının olduğunu sözlerine ekledi.

Francois bu konuda ise “B segmentinde bir temsilciye ihtiyacımız var. Bu aslında gizemli bir plan değildi. Sadece sürekli erteleniyordu. Şimdilerde ise gelişme aşamasında. Ancak bu modelden bahsetmek için henüz çok erken. Fakat B segmenti için bir temsilcimiz kesinlikle olacak.” dedi. Böylece ünlü üreticinin hatchback için de yeni bir modeli bizlere sunacağı neredeyse kesinleşmiş oldu.

Yorumlar
onur
Suv de peugeot türkiye rekor satış rakamlarına ulaştı işiniz zor
Cevapla
kemal
Suv de peugeotnun yerini zor alırlar
Cevapla
hasan
Suvde peugeotnun ulaştığı başarıya ulaşmak zor
Cevapla
araz
peugeot gibi Suv liderini geçmek cesaret ister
Cevapla
sezer
Suvde peugeot gibi bir lideri geçmek zor biraz
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.