4.59 metre uzunluğa, 1.79 metre genişliğe ve 1.49 metre yüksekliğe sahip Fiat Egea’nın iddialı olduğu konuların başında geniş iç hacim geliyor. İç mekan tasarımı ve özellikle arka koltukların özel konumlandırılmasıyla 5 kişilik bir ailenin rahatça seyahat edebileceği bir alan yaratılmış. Yaklaşık 1.90 metre boyunda bir sürücünün direksiyon başında rahat oturduğu bir pozisyonda, arka koltuklarda hala yeterli baş ve diz mesafesinin sunulması önemli bir artı olarak dikkat çekiyor.

520 litre standart bagaj hacmi bulunan aracın içerisinde çeşitli bölgelere serpiştirilmiş 12 litre saklama hacmine sahip eşya gözleri bulunuyor. Önemli bir tecrübenin ürünü olan Fiat Egea, yüksek hızlarda dahi rüzgar ve yol sesini kabin yansıtmayarak araç içi konforunu yüksekte tutmayı başarıyor.

Tamamen yeni bir platform üzerinde inşa edilen Fiat Egea’nın markanın diğer sedanı Linea modeliyle herhangi bir bağlantısı bulunmuyor. Linea’ya kıyasla daha büyük, konforlu ve teknolojik olan Egea, buna rağmen yaklaşık 80 kg daha hafif olmasıyla iddiasını ortaya koyuyor.

Çok daha şık ve çağdaş görünüme sahip araçta 3 farklı donanım seçeneği bulunuyor ve fiyat listesinde herhangi bir opsiyon seçeneği bulunmuyor. Yani yeni Fiat Egea’yı ‘Easy’, ‘Urban’ ve ‘Lounge’ adı verilen paketlerinden biriyle satın aldığınızda ek ücret ödeyerek herhangi bir donanım eklemenize gerek kalmıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.