Fiat Türkiye’ye özel ucuz otomobil üretecek! Vergiler dahil 100 bin TL! - Page 1

Son dönemde Türkiye’deki otomobil fiyatları ciddi anlamda pahalanmış durumda. Genele baktığımızda Türkiye otomobil üretimi bakımından dünyanın önde gelen ülkelerinden biri. Yani küresel pazardaki pek çok ismin Türkiye’de fabrikası bulunuyor. Pek çok marka baz modellerini Türkiye’de üretip Avrupa’ya ithal ediyor. Fakat buna rağmen ülkemizdeki otomobil fiyatları olması gerekenin hayli üzerinde.

Fiat Türkiye’ye özel ucuz otomobil üretecek! Vergiler dahil 100 bin TL! - Page 2

Özellikle de döviz kurlarında yaşanan son artışla birlikte otomobil fiyatları adeta zirve yaptı. Peki bu durum ne kadar daha devam edecek? Artık 100 bin TL altına otomobil almak cidden hayal mi oldu?

Fiat Türkiye’ye özel ucuz otomobil üretecek! Vergiler dahil 100 bin TL! - Page 3

Eğer böyle düşünüyorsanız sizlere güzel bir haberimiz var. İtalya kaynaklı bazı haberlere göre Fiat Türkiye’ye özel ucuz bir otomobil üretmeyi düşünüyor.


Bu otomobilin maliyet bazında düşük bir tutara sahip olacağı bu sayede Türkiye gibi otomobil fiyatlarının yüksek olduğu ülkelerde çok tutulacağı konuşuluyor.

Fiat Türkiye’ye özel ucuz otomobil üretecek! Vergiler dahil 100 bin TL! - Page 4

Şimdi gelelim asıl soruya. eğer söylentiler doğruysa, Fiat’ın üreteceği otomobil nasıl bir şey olacak?

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.