Son dönemde otomobil fiyatlarındaki zamlar malumunuz. Peki buralara nasıl geldik hiç merak ettiniz mi? Fiyatlardaki o büyük artış nerede gerçekleşti?

Biz de biliyoruz. Her yıl otomobil fiyatlarında düzenli artışlar mevcuttu. Fakat 10 yıl öncesinde 60 bin TL civarlarında olan bir modelin şu anda 600 bin TL civarında olması da kabul edilebilir bir şey değil.

Peki ipin ucu hangi yılda kaçtı? Fiyatlar hangi yılda katlandı? Muhtemelen bu konuda bir tahmininiz vardır. Şimdi sizleri bu fiyatlarla başbaşa bırakacağız.


Şunu da belirtelim. 2012 yılında asgari ücret 701 TL’ydi. Şu anda ise 2800 TL civarında. Yani takribi olarak 4 katlık bir artışın olduğunu söyleyebiliriz.


da kaçtı? Fiyatlar hangi yılda katlandı? Muhtemelen bu konuda bir tahmininiz vardır. Şimdi sizleri bu fiyatlarla başbaşa bırakacağız.


Şunu da belirtelim.2012 yılında asgari ücret 701 TL’ydi. Şu anda ise 2800 TL civarında. Yani takribi olarak 4 katlık bir artışın olduğunu söyleyebiliriz.

Aynı yıl bir Golf’ün fiyatı ise yaklaşık olarak 64bin TL’ydi. Şimdi ise 640 bin TL. Yani Golf fiyatları 10 kat artmışken, asgari ücret yalnızca 4 kat artış göstermiş. Bu da alım gücünün ne denli zayıfladığının en büyük göstergesi.


Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2012’den başlayarak düzenli olarak artış gösteren Golf fiyatlarıyla başbaşa bırakalım.


Dip not olarak şunu da belirtelim. Bahse konu Golf modeli Highline donanım fiyatıdır. Yani Golf’ün en dolu modeli.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.