Otomobil

Ford Fiesta Van yenilendi

Bir dönem Türkiye'de en çok satılan hafif ticari otomobillerinden biri olan Ford Fiesta Van yenilendi.

Ford Fiesta Van yenilendi

Ford'un uzun yıllardır piyasada olan Fiesta Van modeli yenileniyor. Yeni nesil Fiesta Van İngiltere’nin Birmingham şehrindeki Ticari Araç Fuarı’nda tanıtıldı. Yeni model her zaman olduğu gibi arka koltukları ve arka camları olmayan bir tasarım anlayışına sahip.

Yeni Fiesta Van modelinde standart Fiesta'da yer alan teknolojiler bulunacak. Arka koltukların olmaması yüzünden hafifleyen otomobil 500 kilogram ağırlık taşıyabiliyor. Ayrıca 1.3 metre uzunluğa kadar objeler ile taşıma işlemi yapılabiliyor.

Farklı motor seçenekleri ile geliyor

Üç farklı motor seçeneği ile gelen model, benzinli seçenek olarak 85 beygirlik 1.1 litre üç silindirli ve 125 beygirlik 1.0 litre EcoBoost motorlar ile geliyor. Dizel tarafında ise sadece 85 ve 120 beygirlik güç çıkışları olan 1.5 litre TDCi tercihi ile piyasaya sürülecek.

Yeni Fiesta Van modelinin iç kısmında Apple CarPlay ve Android Auto desteğinin yanı sıra 8 inç dokunmatik ekrana ev sahipliği yapan SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi opsiyon listesinde bulunuyor.

Standart Fiesta modelinde bulunan güvenlik ve konfor odaklı sürücü asistan teknolojileri yeni Van modelinde de yer alıyor. Bunların dışında aktif park asistanı, trafik işaretleri tanıma, çarpışma asistanı, kör nokta bilgi sistemi gibi sistemler model de yer alıyor.

Yeni Fiesta Van'ın Türkiye pazarında satılıp satılmayacağı şimdilik net değil. Ancak Ford'un birkaç yıl önce piyasaya sürdüğü hafif ticari aracı Transit Courier'in bu yeni modelin satışına balta vurabilme ihtimali bulunuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.