Otomobil

Ford şehir içinde kullanılması için bir SUV tasarladı!

Ford, geçen yıl ucundan gösterdiği orta boy elektrikli crossover'ı sonunda sahneye çıkardı ve bu hiç de beklediğiniz gibi olmayabilir.

Ford şehir içinde kullanılması için bir SUV tasarladı!

Şirket, "Avrupa için tasarlanmış" ve hafta sonu gezintileri kadar dar şehir sokakları için de uygun olan bir elektrikli Explorer'ı tanıttı. Araç nispeten kompakt ve "sportif" koltuklar gibi yaratık konforları sunuyor. Özellikle, Mustang Mach-E gibi üst düzey Ford EV'lerde bile bulamayacağınız birkaç teknoloji özelliğini de içeriyor.

15 inçlik dikey dokunmatik ekran tanıdık gelebilir. Otomobil üreticisi ayrıca, çok büyük miktarda konsol depolama alanı (15 inçlik bir dizüstü bilgisayar için yeterli) ve değerli eşyalar için özel bir "dolap" sağlamak için elektrikli tasarımdan yararlanmış.

Ford şehir içinde kullanılması için bir SUV tasarladı! - Resim : 1

Ford şehir içinde kullanılması için bir SUV tasarladı!

Kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay gibi kablosuz telefon şarjı da standart. Beş kamera ve üç radar sensörü, Ford'un her zamanki sürücü yardım yelpazesini sağlıyor, ancak Avrupalılar ilk kez Yardımlı Şerit Değiştirme (bir kola basarak şerit değiştirme) gibi özelliklere erişebilecekler.

Menzil dahil çoğu performans özelliği henüz belli değil. Ancak Ford, nispeten hızlı bir 25 dakikada %10’dan %80’e şarj edebileceğinizi iddia ediyor.

Şirket, bu yıl piyasaya sürülmeden önce temel Explorer ve üst düzey Explorer Premium donanımları için rezervasyon almaya başladı. Nihai fiyatlandırma için beklenmesi gerekilecek olsa da, Ford aracın 45.000 euronun altında başlamasını bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.