Ford sevilen modellerini bir ülkede daha üretmekten vazgeçiyor! - Page 1

Ford bir ülkede daha çok sevilen modelini üretimden kaldıracağını açıkladı. Bunun nedeni, Ford'un hatchback üzerindeki savaşının zor da olsa devam etmesi ve her iki modelin de ülkede çok satılmaması olabilir.

Ford sevilen modellerini bir ülkede daha üretmekten vazgeçiyor! - Page 2

Ford'un Amerika'da Mustang hariç tüm arabaları üretimden kaldırdığı 2018 yılında bu iki uygun fiyatlı hatchback de üretimden kalkmıştı. Kalkan Fiesta ve Focus modelleri daha sonra 2022 yılı için yeniden güncellendi ve satışa sunuldu. Ancak satışlar istenildiği gibi gitmedi ve bu sıkıntıyı biraz daha artırdı.

Ford sevilen modellerini bir ülkede daha üretmekten vazgeçiyor! - Page 3

Ford Avustralya'nın Başkanı ve CEO'su Andrew Birkic, "Hem Focus ST hem de Fiesta ST, Ford Avustralya için segmenti tanımlayan sıcak hatchback oldular. Ülke çapındaki kullanıcıların yüzlerini güldürdü. Bu hayranlara tutkuları için teşekkür etmek istiyoruz" dedi.

Ford sevilen modellerini bir ülkede daha üretmekten vazgeçiyor! - Page 4

Ayrıca Focus ST X'in de üretilmeyeceğini belirtmeliyiz. Bu model Ford'un VW GTI için ciddi rakibiydi. Adaptif amortisörleri, 19 inç jantları, LED farları ve panoramik sunroofu ile en lüks Focus ST modeliydi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.