Otomobil

Ford ve Corning, Ford GT Modelinde İşbirliği Yapacak

Uzun bir süredir akıllı telefonlar görmeye alışık olduğumuz Corning Gorilla Glass teknolojisi, ilk kez otomotiv sektöründe boy gösterecek

Ford ve Corning, Ford GT Modelinde İşbirliği Yapacak

Uzun bir süredir akıllı telefonlar görmeye alışık olduğumuz Corning Gorilla Glass teknolojisi, ilk kez otomotiv sektöründe boy gösterecek. Telefonların ekranları için ekstra koruma sağlayan bu teknolojinin kullanılacağı ile otomobil ise Ford GT olacak.

1450278311_screen-shot-12-16-15-at-05.01-pm.jpg

Ford GT, Corning Gorilla Glass Teknolojisini Barındıran İlk Otomobil

Olacak

Ford ve Corning firmalarının yaptığı işbirliği ile bu teknolojisinin ilk kez yer alacağı Ford GT 2017 modelinde, bu değişim ile yaklaşık 5.5 kilogram gibi bir tasarruf sağlanacak. Bunun aracın ivmelenmesine, frenlemesine ve darbelere karşı daha dirençi olmasına katkısı doğrudan katkısının olacağı ifade ediliyor.

1450278447_screen-shot-12-16-15-at-05.01-pm-002.jpg

Corning Gorilla Glass Hybrid olarak adlandırılan bu cam, termoplastik ve tavlanmış 2 katman olmak üzere toplamda 3 katmandan oluşuyor. Bu yapısına rağmen standart camlardan %30 oranında daha ince bir yapıya sahip olan Gorilla Glass Hybrid camları, 3 mm - 4 mm kalınlığa sahip olacak.

Ford GT 2017 modelinde bu tasarımın hem ön cam hem de motor üzerindeki camda yer alacağı açıklandı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.