Otomobil

Formula 1 İstanbul ile ilgili müjdeli haber geldi

Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu Formula 1 İstanbul GP'si ile ilgili müjdeli haber geldi. İşte detaylar.

Formula 1 İstanbul ile ilgili müjdeli haber geldi

2020'de koronavirüs pandemisi nedeniyle F1'e dönüş yapan Türkiye GP, bu sene yine takvime girmeyi başarmıştı ancak İngiltere'nin Türkiye'yi kırmızı listeye almasının ardından Haziran ayında planlanan yarış gerçekleştirilememişti.

13 Haziran'daki yarışın iptal edildiği duyurulurken, yarışın yedekte duracağı ve fırsat olması halinde yeniden takvime girebileceği işaret edilmişti.

Singapur GP'nin iptal edilmesinin ardından bu konuda umutlar yeniden canlandı ve son olarak 25 Haziran tarihinde yapılan resmi duyuruda, Türkiye GP'nin 1-3 Ekim tarihleri arasında Intercity İstanbul Park'ta gerçekleştirileceği bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Ak, ”Dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1TM’i 9 yıllık aradan sonra geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırma mutluluğunu yaşamıştık. Başarıyla tamamladığımız yarışın ardından; Formula 1 yönetimi, takımlar ve pilotlar tarafından yoğun övgüyle bahsedilen pistimize yarışları tekrar getirebilmek için o günden bu yana çalışmalarımızı sürdürdük.  Sizlerin de bildiği üzere yarışı Haziran ayı içerisinde gerçekleştirmek üzere anlaşmış, fakat sonrasında seyahat kısıtlamaları nedeniyle organizasyon gerçekleştirilememişti. 2021 yılı takvimi içerisindeki tüm fırsatları yakından takip ettik ve tekrar takvime girmeyi başardık. Formula 1 yönetimi de yarışları İstanbul’da gerçekleştirmek için çok istekli davrandı. 1-2-3 Ekim’de Intercity İstanbul Park’taki bu büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi

Formula 1 biletleri ne zaman satışa çıkacak?

Intercity'den yapılan açıklamada, 2021 Türkiye GP'nin seyircili olacağı ve Türkiye GP biletlerinin gelecek haftadan itibaren satışa sunulmasının planlandığı duyuruldu. Formula 1 bilet fiyatları gelecek hafta satışa çıkacak. Temmuz başında satışa çıkarılması beklenen biletlerin fiyatları hakkında henüz bir bilgi yer almıyor.

Yarışla ilgili açıklamalarda bulunan Intercity Istanbul Park İdaresi, biletlerin 12 Temmuz prestijiyle satışa çıkacağını ve biletlerin, fiyat ve kategori bazında geniş bir skalaya sahip olacağını söyledi. Şayet Intercity geçtiğimiz yıl ile tıpkı politikayı izlerse, biletlerin birinci etapta daha uygun fiyatla satışa çıkarılması bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.