1912 Hızla tutkuya dönüşen hız tutkusu

1922 160 Km/S hız
1920'li yıllara gelindiğinde araçlar artık saatte 160 km hıza çıkacak kadar güçlü motorlara sahipti
Görselde 1922 Fransa Grand Prix'ine katılan Aston Martin ekibinin arabası görülüyor.

1937 Özel yarış tasarımları
30'lu yıllarda yarışlar artık trafiğe kapatılmış yol yarışları olmaktan çıkmış, Grand Prix şampiyonaları özel olarak inşa edilmiş pistlerde yapılmaya başlamıştı. Üstelik artık arabalar, Grand Prix'in ilk yıllarında olduğu gibi pazara sunulacak olan binek otomobillerle değil, özel olarak yarışlar için tasarlanmış olan arabalarda yapılıyordu.

1946 Grand Prix, Formula 1 oluyor
II. Dünya savaşı, Grand Prix yarışlarının yapılmasını engellemişti. Savaşın ardından kurulan Formula One organizasyonu yarışlara yeni kurallar getirmişti. Artık tüm arabalar belli bir standarda göre yapılacak, böylelikle takımların performansları ve sürücülerin yetenekleri ön plana çıkarılacaktı.
İlk yarış 1946'da, Turin'de yapıldı. Yarışlar hala Grand Prix şampiyonluğu adıyla anılıyordu. 1950 yılında şampiyonanın adı resmi olarak Formula 1 Dünya Şampiyonası olarak değiştirildi. Böylelikle dünyanın en popüler motor sporları yarışının startı verilmiş oluyordu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.