'Geleceğe Dönüş'ün otomobili DeLoreans

"Geleceğe Dönüş" filminde kullanılan "DeLoreans" otomobilin hayranları olduğunu ve onların birleşip bir kulüp kurduğunu biliyor muydunuz?
'Geleceğe Dönüş'ün otomobili DeLoreans - Page 1
'DeLoreans' tutkunlarını biraraya getiren kulübün bahçesinde filmin hayranları için araçları inceleyebilecekleri bir sergi de açıldı.
'Geleceğe Dönüş'ün otomobili DeLoreans - Page 2
Kulüp yetkilileri ziyaretçilerin en çok sorduğu sorunun "Bu araç gerçekten zaman yolculuğu yapıyor mu" olduğunu söylüyor.
'Geleceğe Dönüş'ün otomobili DeLoreans - Page 3
Gelelim DeLoreans'ın hikayesine... ABD'li mühendis ve eski GM yöneticisi John DeLorean tarafından 1975 yılında Detroit'te kurulmuş otomobil üreticisi şirket. 1982 yılında iflas ettiğinde sahibi John DeLorean hakkında çeşitli uyuşturucu satışı suçlamaları bulunuyordu, sonradan bu suçlamaların gerçek dışı olduğu ortaya çıkarılmıştır.
'Geleceğe Dönüş'ün otomobili DeLoreans - Page 4
DMC 7 yıllık ömründe sadece bir modelden yaklaşık 9 bin adet üretebilmiştir. DMC-12 adı verilen bu model modifiyeli şekliyle Geleceğe Dönüş üçlemesinde Dr. Emmett Brown'un sahip olduğu "zaman makinesi" olarak ünlenmiştir.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.