Geleceğin muhteşem otomobil tasarımları - Page 1

3)Airpod
Bu araç Fransız Andraud ve Tessie tarafından çevre dostu olacak şekilde tasarlandı. Ancak maalesef Airpod ekolojiye zarar vermeyen bir araç haline gelemedi. Geliştirmeler sürüyor. İlk başarılı prototipin, otomotiv yakıtlarını sonsuza kadar değiştireceği öngörülüyor.

Geleceğin muhteşem otomobil tasarımları - Page 2

2)Smart Forjeremy

Tasarımcı Jeremy Scott hem kullanışlı hem şık olan bu araca kanatlar ekleyerek imzasını atmış. Aracın temel konsept amacı, özel modifikasyonların kolay adapte edilebildiği bir kişisel otomobil modeli yaratmak. Herkesin kafasındaki araç modelini kolayca tasarlayıp fabrika çıkışlı sipariş edebileceği bu teknoloji sayesinde gelecekte herkesin araç tasarımı değiştirilebilen telefon kapaklarından farksız olacak.

Geleceğin muhteşem otomobil tasarımları - Page 3

4) BIOME

Mercedes’in basın açıklamasında Mercedes-Benz BIOME ‘un doğadan ilham alınarak tasarlandığı ve üretildiği andan son anına kadar ekosistem içerisine entegre olduğu belirtildi.

Geleceğin muhteşem otomobil tasarımları - Page 4

5)sQuba

İsveç firması Rinspeed’in CEO’su Frank M. Rinderknecht tarafından tasarlanan sQuba hem karada hem denizde kullanabileceğiniz bir araç. sQuba James Bond’un oynadığı 1977 yapımı The Spy Who Loved Me( Beni Seven Casus) filminden ilham alınarak tasarlandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.