General Motors ve Honda, ilişkilerini bir sonraki seviyeye taşıma planlarını açıkladılar. Amerikan ve Japon devleri, GM'nin Ultium pil teknolojisiyle desteklenen, tamamen yeni bir küresel mimariye dayalı bir dizi uygun fiyatlı elektrikli otomobil geliştirecekler.

İki şirket şu anda 2027'den itibaren milyonlarca EV üretmeyi planlıyor. Teknoloji, tasarım ve parça tedarik stratejilerinden yararlanacaklar. Bu yeni anlaşmanın bir diğer önemli tarafı, artan kalite ve daha fazla satın alınabilirlikle sonuçlanacak olan daha fazla standardizasyon üretilecek.

İlk başta GM ve Honda, kompakt crossover segmentini hedefleyecek. Bu segment yılda 13 milyondan fazla araç sattığı için çok mantıklı. GM ve Honda, EV'lerin fiyatını daha da düşürmek için gelecekteki EV pil teknolojisi iş birliği fırsatlarını da tartışacaklar.

GM, lityum-metal, silikon ve katı hal piller gibi teknolojiler ve pilleri fiziksel olarak yükseltmeyi kolaylaştıracak üretim yöntemleri üzerinde şimdiden çok çalışıyor. Honda, katı hal pil teknolojisinde hızlı ilerleme kaydediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.