Otomobil

GM, düşük fiyatlı küçük bir elektrikli kamyonet yapacak

GM, GMC Hummer ve Chevy Silverado'nun çok büyük olduğunu düşünenler için bir elektrikli kamyon yapabilir.

GM, düşük fiyatlı küçük bir elektrikli kamyonet yapacak

Autoblog'un haberine göre, Automotive News endüstri dergisi, GM tarafından düzenlenen bir atölyede küçük bir elektrikli pikap prototipi gördü. EV'nin, hibrit Ford Maverick'i bile iki kapılı, alçak profilli ve 4 fit ila 4,5 fit uzunluğundaki bir yatakla muazzam göstereceği bildirildi. Aracın fiyatı 30.000 dolardan başlayacak ve 39.900 dolarlık Silverado ile karşılaştırıldığında  fiyatı onu cazip hale getirecek.

Tasarımın üretime girmesi garanti edilmiyor ve eğer proje devam ederse pikapı hangi GM markasının taşıyacağı bile belli değil. Uygun fiyatlı EV tasarım direktörü Michael Pevovar, Automotive News'e şirketin "tepki almak" ve sonucu iyileştirmek veya hurdaya çıkarmak için bunun gibi prototipler oluşturduğunu söyledi. Prototip çok küçükse ancak iyi karşılanırsa, GM onu büyütmek için başka bir platform kullanabilir.

GM, düşük fiyatlı küçük bir elektrikli kamyonet yapacak - Resim : 1

GM, düşük fiyatlı küçük bir elektrikli kamyonet yapacak

GM'nin devam etmesi için teşvikler var. Küçük pikap piyasası şu anda nispeten hareketli. Autoblog, Maverick'in geçen yaz itibariyle daha büyük Ranger ve Expedition SUV'yi geride bıraktığına, Hyundai'nin Santa Cruz'unun (klasik bir kamyondan çok El Camino benzeri) Accent kompakt ve Venue mini-SUV'den daha iyi performans gösterdiğine dikkat çekiyor. GM, yalnızca kategoride sunacak bir şeye sahip olmakla kalmayacak, aynı zamanda tamamen elektrikli bir modele sahip tek marka olarak öne çıkabilecek.

Haliyle, daha uygun fiyatlı EV'ler üretme telaşı var. Chevy'nin kendi Equinox EV'sinin yaklaşık 30.000 dolardan başlaması bekleniyor, Tesla ve diğer markalar da önümüzdeki yıllarda daha düşük fiyatlı araçlar peşinde. Daha düşük fiyatlı bir pikap, GM'nin EV'lerinin çok daha geniş bir kitleye ulaşmasına yardımcı olacak ve 2025'te karlı bir elektrik bölümünün beklentilerini karşılamaya yardımcı olacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.