Otomobil

Google Car, Polis Tarafından Durduruldu

Google'ın uzun süredir üzerinde çalışmalarını devam ettirdiği ve test sürüşleri devam eden otonom aracı Google Car ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı


Google'ın uzun süredir üzerinde çalışmalarını devam ettirdiği ve test sürüşleri devam eden otonom aracı Google Car ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. Sürücüz otomobil Google Car, bir trafik polisi tarafından "yavaş" gittiği gerekçesi ile durduruldu.

1447413137_google-car.jpg

"Google Car, Çok Yavaş Gidiyorsun, Çek Sağa Bakalım!"

Yeni görünümüne kavuşan Google Car'ın şu anda yollarda test edilen modeli, yavaş gittiği gerekçesi ile trafik polisi tarafından durduruldu. Trafikte sadece hızlı giden araçlar değil yavaş giden araçlar da tehlike oluşturmakta. Asıl amacı A noktasından B noktasını yolcularını güvenli bir şekilde götürmek olan bu araç ise  prototip olduğu için 25 mph gibi bir hız limitine sahip. Bu yüzden de bir hayli yavaş yol aldığını söylemek gerekiyor. 

Google Car ekibine ait Google+ hesabından da paylaşılan bu görüntü aslında bir cezai işlem için değil trafik polisinin merakını gidermek için yaptığı bir hareket olarak açıklandı. Yaklaşık 1.2 milyon mil yol yapan bu otonom araç haliyle ciddi bir merak uyandırmakta. Google, bu aracın şu ana kadar ki test sürüşleri sırasında bir kere bile ceza yemediğini açıkladı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.