Otomobil

Google otonom sürüş mühendisi arıyor!

Google sürücüsüz araç konusunda oldukça agresif.

Google otonom sürüş mühendisi arıyor!

İnternet arama motoru olarak kurulan Google zaman içinde büyük bir gelişim ve değişim gösterdi. Yazılım ve donanım geliştirerek kullanıcıların hayatının her anında yanında olan Google, siz farketmeseniz de sizin için çalışmaya devam ediyor. Android kullanıcısı olupta Google'ın sizin için fotoğrafları Drive hesabınıza yüklediğinden haberi olmayan ya da telefon rehberinin GMail adresine yedeklendiğinden bi'haber okuyucularmız olduğuna eminiz.

Google uzun süredir otonom araçlar üzerinde çalışıyor. Kaliforniya'da bulunan merkez binasının üstüne pist inşa ederek başladığı denemelere arık San Francisco sokaklarında devam ediyor. Google'ın otonom araçları özellikle yaşlılar için dizayn edilmiş gibi bir izlenim oluşturulsa da firma bu deneyimi Android işletim sisteminde yaptığı gibi büyük araba markalarına pazarlamak istiyor.

Google uzun vadede kendi aracını geliştirir mi bilinmez ama firma 36 farklı iş ilanı vererek her çeşit mühendisi bünyesinde toplamak istiyor. Bu iş ilanlarının sadece araç geliştirmeyle ilgili olduğunun da altını çizelim. Google Self-Driving Car Project hızla gelişirken Apple'ın da kapalı kapılar arkasında ürün geliştirdiğini belirtelim. Bakalım bu alandaki rekabeti kim kazanacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.