Otomobil

Google ve Ford sürücüsüz otomobil için ortak oluyor!

Google ve Ford ortaklığında kendi kendine giden otomobili üretilecek.

Google ve Ford sürücüsüz otomobil için ortak oluyor!

Yahoo Autos tarafından yayınlanan bir rapora göre, gelişen teknolojinin öncü şirketlerinden Google ve dünyanın en iyi otomotiv firması Ford, kendi kendine giden otomobilleri birlikte üretecekler.  Anonim kaynaklardan elde edilen bilgilere göre bu ortaklık, Las Vegas’ta düzenlenecek olan Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2016’da ilan edilecek.

Ortak girişim ile Google teknolojisini kullanarak kendi kendine giden otomobiller üretecek bir şirket kurulacak ve bu şirket yasal olarak Ford’dan kısmen ayrı olacak. Google zaten şu anda, kapsül şekilli onlarca arabasını memleketi ABD, Kaliforniya eyaletine bağlı Mountain View’in yanı sıra Austin’ın kamu sokaklarında da test ediyor.

1450799489_152766139.jpg

Şirket birkaç yıl önce kendi kendine otomobil sürüş üzerinde çalışmaya başladı. Ayrıca bazı otomobil firmaların yanı sıra Ford da kendi kendine sürüş araç teknolojisi üzerinde çalışıyor.

Uzmanlar, kendi kendine giden otomobillerin tam anlamıyla sokkalarda olması için daha çok yıl olduğunu ve sokakların buna hazır hale getirilmesinin zaman alacağını söylüyor. Bakalım Ford ve Google bu ortaklıkta başarılı olabilecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.