Günümüzde Otomobillerin Kullandığı 7 Teknoloji - Page 1

Head-Up Display: Bu ilginç teknoloji araç bilgilerini ön cama yansıtarak gözünüzü yoldan ayırmadan araç hızınızı, navigasyon yönlendirmelerini hatta arayan kişinin fotoğrafını bile görebiliyorsunuz. .Ayrıca yolu görmenizede engel değil şeffaf bir yapısı var.

Günümüzde Otomobillerin Kullandığı 7 Teknoloji - Page 2

Trafik Levhalarını Tanıma Sistemi: Sizin gözden kaçırdığınız işaretleri otomobiliniz asla kaçırmıyor ne güzel değil mi? Bu sistem sizi trafik işareti algıladığı zaman teyp, yol bilgisayarı veya varsa head-up display sistemleri aracılığıyla uyarıyor. Hız sınırı levhalarını okuduğunda ise hızını kesiyor.

Günümüzde Otomobillerin Kullandığı 7 Teknoloji - Page 3

Gece Görüşlü Yaya Algılama Sistemi: Bu sistem ise yayalar veya hayvanlar, yaklaşık 100 metre öteden kızılötesi kamera aracılığıyla algılanıp size bildiriyor. Sizi uyardığı yetmezmiş gibi yayalarada gözlerini almayacak şekilde ışık tutup hem uyarıyor hem de görünür olmalarını sağlıyor.

Günümüzde Otomobillerin Kullandığı 7 Teknoloji - Page 4

Akıllı Far Teknolojisi: Sensörler sayesinde karşıdan gelen aracı algılayıp ona göre merceklerini ayarlıyor böylelikle gözünü almamış oluyor. Ayrıca karanlık yolda uzunlarını yakıyor, şehire girince kısaları yakıyor, karşıdan gelen yayaların gözünü almamak için çaba gösteriyor, önünüzde giden aracı dikiz aynasından gözünü almasın diye uğraşıyor, virajlarda döndüğünüz tarafı daha çok aydınlatıyor vs. Yani gerçekten çok akıllı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.