Otomobil

Harley-Davidson elektrikli motosiklet projesini durdurdu

Motosiklet üreticisi Harley-Davidson, kısa süre önce duyurduğu ve satışa çıkardığı elektrikli motosiklet projesini durdurduğunu açıkladı.

Harley-Davidson elektrikli motosiklet projesini durdurdu

Elektrikli araçların sayısı giderek artıyor. Efsane motosikletleri bulunan Harley-Davidson, geçtiğimiz aylarda tanıttığı ve satışa sunulan elektrikli motosiklet projesini bazı güvenlik sorunları nedeniyle durdurdu.

Harley-Davidson elektrikli motosiklet projesini durdurdu

Şirketten yapılan açıklamada elektrikli motosiklet üretiminin sürücülerin hayatını riske atacak bir hata nedeniyle durdulduğu belirtildi. Motosikletin şarj ekipmanlarında ortaya çıkan sorun yüzünden elektrikli motosiklet üretimine ara verildi.

Halen satışta olan motosikleti satın alanların sadece şirketin bayilerinde bulunan ChargePoint adı verilen noktalarda şarj edilmesini tavsiye eden Harley-Davidson, kullanıcıları uyardı. Motosikletlerini evde şarj etmemelerini öneren markanın elektrikli modeli ABD'de 30 bin dolar fiyat etiketi ile satılıyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.