Son 6 yılını garajında Ford Shelby Cobra'nın replikasını yaparak geçiren Kerim Köse, yaklaşık iki ay içinde otomobilini tamamlayacak ancak yasa gereği trafiğe çıkamayacak

Hobi olarak evinin garajında otomobil yapan Köse, AA muhebirine, otomobillere ilgisinin çocukluk yıllarına dayandığını anlattı. İşçi olarak Almanya'ya giden ailesiyle yaşadığı Solingen'de para kazanabilmek için zaman zaman otomobil yıkadığını belirten Köse, Polonyalı otomobil boyacısı arkadaşını izlerken de otomobil yapımında gerekli macun, astar gibi konuları öğrendiğini söyledi.

O yıllarda fotoğraflarını gördüğü Ford Cobra Shelby'den çok etkilendiğini ve bir gün bu otomobili kendi kendine yapmaya karar verdiğini dile getiren Köse, ilk otomobilini ise Almanya'da yaptığını kaydetti.

Piyasaya çıktığımda Almanların yaşlısı, genci güzel bir şey yaptığını fark ettiriyor insana. İlgiyi görünce o 5 aylık yorgunluğun hepsini unuttum" dedi. Köse, ilk yaptığı araçla kaza yaptığını, buna rağmen bir Alman'ın kazalı otomobili satın aldığını kaydetti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.