Otomobil

Honda 1 milyona yakın aracını geri çağırdı! Skandal!

Japon otomobil devi Honda bir kez daha otomobillerini geri çağırma kararı aldı. Bu sefer de 737 binden fazla otomobil geri çağrıldı. İşte detaylar.

Honda 1 milyona yakın aracını geri çağırdı! Skandal!

Kısa süre önce Türkiye pazarından çıkma kararı alan Honda'nın başı beladan kurtulmuyor. Otomobillerinde ortaya çıkan hatalar nedeniyle sürekli geri çağırım prosedürünü devreye sokan Japon otomobil devi şimdi de Accbord ve Insight modelleri için kolları sıvadı.

Hatırlanacağı üzere ülkemizde üretilen Civic modellerinin de kasasında bazı hatalar mevcuttu. Otomobilin arka kapı tarafındaki saç bölümü bir süre sonra kendi kendine yamuluyordu.

Honda 1 milyona yakın aracını geri çağırdı! Skandal!

Bu hata yeni nesil Civic modellerinde düzeltilmişti. Fakat şimdi de 2018 ve 2020 arasındaki tüm benzinli ve hibrit Accord modelleri ile 2019 ve 2020 hibrit Insight modelleri geri çağrıldı. 

Honda 1 milyona yakın aracını geri çağırdı! Skandal! - Resim : 1

Honda'nın aldığı kararın gerekçesi ise BCM isimli bir modüldeki yazılım hatası. Bu hata nedeniyle belirtilen modellere sahip otomobil kullanıcılarının en yakın Honda servisine uğrayarak BCM modülündeki bu hatayı düzelttirmeleri gerekiyor. 

Şunu da dip not olarak belirtelim. Hali hazırdaki bu hata nedeniyle herhangi bir kaza gerçekleşmiş değil. Fakat Honda yine de kullanıcıları temkinli olmaya davet ediyor.

Tabi ki buradan şu sonuç çıkarılmamalı. Araçları geri çağırıyor deyince, otomobili geri alacak, paramızı bize geri verecek gibi bir beklentiye girilmemeli. Çünkü Honda'nın ya da diğer otomobil üreticilerinin bu geri çağırımlardaki amacı var olan hatayı düzeltmek. Elbette kullanıcılar bu yüzden otomobil üreticisine daha açarsa iş başka bir boyuta gidebilir.

Yorumlar
Triglav
Her markanın böyle üretim hataları var, asıl hata sizin bunu "skandal" diye tanımlamanız. Kusura bakmayın da otomobilden bir şey anlamıyorsunuz bir, laf olsun torba dolsun diye haber yapıyorsunuz iki!
Cevapla
Arkn
Hani bütün parçalar defalarca sökülüp taKılıyordu.bizim kusursuz araca sahip olmamız için !?!.1milyon araca hatalı modül yada airbag vs takılana kadar hiçmi kontrolör görmüyo .bencede çok büyük skandal ..daha n olmalı yolda giderken yangınmı çıkmalı..
💎G@kko💎
Şu yabancı markalara inşallah bir iki seneye muhtaç kalmayacayuk, togg banttan indiği gün herkes yıllardır nasıl markalara bindiğini anliyacak
Cevapla
🔥Rokko🔥
Çok var bunlardan bu topraklarda .
imla hatası
Daha nasıl açılır?
Cevapla
Alahan
"Daha" çok çalışarak.😀
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.