Otomobil

Honda 122 bin aracını geri çağırdı!

Honda, 2018 ve 2019 model Odyssey model minivanlarında, aracın otomatik sürgülü kapılarının seyir halinde açılmasına yol açan üretim hatası bulunduğunu duyurdu ve araçlarını servise çağırdı. İşte detaylar!

Honda 122 bin aracını geri çağırdı!

Araçlarda yaşanan firma hataları nedeniyle sürücüler rezillik yaşayabiliyorlar. Bu tarz sorunlar ile özellikle son 2 yıldır çok sık bir şekilde karşılaşmaktayız. En son Mercedes'in araçlarını çağırmasının ardından şimdi de Honda araçlarını çağırma kararı aldı.

Otohaber'in haberine göre Honda, 2018 ve 2019 model Odyssey model minivanlarında, aracın otomatik sürgülü kapılarının seyir halinde açılmasına yol açan üretim hatası bulunduğunu duyurdu ve araçlarını servise çağırdı. 

Japon otomotiv şirketi Honda, Odyssey marka minivanları üretim hatası nedeniyle geri çağırdığını bildirdi. Şirketten yapılan açıklamada, 2018 ve 2019 model 122 bin Odyssey model minivanının, aracın otomatik sürgülü kapılarının seyir halindeyken açılmasına yol açan üretim hatası nedeniyle geri çağrıldığı belirtildi.

Honda 122 bin aracını geri çağırdı!

Açıklamada, hatanın elektrikli kapının güvenle açılmasını sağlayan yapışkan arka mandallarının doğru çalışmamasından kaynaklandığı ifade edildi. 

Honda, araç sahiplerine yaptığı bilgilendirmede, servis ve bayilerinin geri çağrılan araçların ilgili parçalarını değiştireceğini, yeterli yedek parça bulunamaması halinde otomatik sürgünün geçici olarak iptal edilerek kapının elle açılacak hale getirileceğini özellikle vurguladı.

Hatalı araçların büyük bölümünün ABD ve Kanada'da satıldığını da belirtmeden geçmeyelim. 

.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.