Otomobil

Honda Accord 2016, Android Auto ile donatılacak!

Japon otomotiv devi Honda, 2016 Accord modellerinde Android Auto platformuna yer vereceğini açıkladı.


Dev otomobil üreticileri Apple'ın Car Play ve Google'ın Android Auto bilgi- eğlence sistemlerini yeni modellerine entegre etmeye başlamışken bu yönde bir adım da bir başka otomotiv devi attı. Japon otomobil üreticisi Honda2016 model Honda Accord'un Android Auto platformu ile donatılacağını duyurdu.

 1437747570_img20150724162151.jpg

Şirketin açıklamasına göre yeni Honda Accord 2016'da 7 inç'lik dokunmatik ekran sisteminde Android Auto platformu yer alacak. Bunun yanında aracın direksiyon simidi içine kontroller için yerleştirilmiş ikinci bir 7.7 inç'lik ekran bulunacak. Sistem, sürücüye yardımcı ve yolcu güvenliğini artırmak için tasarlanmış bir dizi özelliklere sahip olacak.

Otomatik fren sistemi, Adaptive cruise, çarpışma uyarı sistemi, şerit ihlali yardımcı asistanı gibi desteğin bulunduğu araçlarda sistem standart olarak yer alacak. Yeni 2016 model Honda Accord'un ilk olarak Ağustos ayında ABD pazarında satışa çıkacağı söyleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.