Honda City fiyat listesi: Almayan pişman! - Page 1

2021 yılının Eylül ayında Türkiye macerasına başlayan Honda City, o dönem 219.000 TL’lik başlangıç fiyatı ile beraber pazara giriş yapmıştı.

Honda City fiyat listesi: Almayan pişman! - Page 2

Fiat Egea, Renault Taliant gibi otomobillerin direkt rakibi olan Honda City, iddialı özellikleri ve uygun fiyatı sayesinde Türkiye pazarında kısa sürede rağbet görmeyi başardı. Hele hele 219.000 TL’ye satılan bu otomobilin otomatik şanzımana sahip olması, tüketiciler için adeta bulunmaz bir fırsat niteliği taşıyordu.

Honda City fiyat listesi: Almayan pişman! - Page 3

Honda City fiyat listesi: Almayan pişman!


İşte bu fırsatı değerlendiren de oldu değerlendirmeyen de. İşte bu sürecin ardından yükselen döviz kuru ve tüm dünyada patlak veren çip krizi, Türkiye otomobil piyasasında taşların yerinden oynamasına neden oldu.

Honda City fiyat listesi: Almayan pişman! - Page 4

2022 Mart dönemine geldiğimizde Honda City Türkiye fiyatının 382.200 TL’den başladığına şahit olduk. Ancak bu henüz hiçbir şeydi. İlerleyen zamanlarda fiyatlar hiç yerinde durmadı ve Honda City zamanında kendisine yatırım yapmayanları ciddi manada pişman etti.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.