Honda Clarity Yakıt Hücreli Yapısıyla Yollara Çıkıyor

Honda, hidrojen motorlu yeni modeli Clarity satışa sunuluyor

Honda Clarity Yakıt Hücreli Yapısıyla Yollara Çıkıyor

Elektrikli araçlar çevre dostu yapılarıyla çok dikkat çekici noktalara geliyor fakat çevre için yine çevre dostu olma özelliği taşıyan yakıt hücreli otomobil seçeneği de mevcut. Her ne kadar elektrikli otomobiller kadar popüler olmasalar da üreticilerin ilgisinin var olduğunu söylemek mümkün. Honda Clarity isimli yakıt hücreli otomobil, bu sınıftaki dikkat çeken modellerden biri oldu.

1453414703_honda-clarity-fuel-cell-2.jpg

 İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR >> 

Honda Clarity isimli yakıt hücreli otomobil, 2016 yılı içinde yollarda boy göstermeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz yıl Tokyo Auto Show kapsamında tanıtılan ve Kasım 2015'te Los Angeles Auto Show etkinliğinde gösterilen Honda Clarity modelinin Sacramento, Las Angeles, Orange Country gibi bölgelerde satıcılara dağıtımının başladığı açıklandı.

1453414938_honda-clarity-fuel-cell-3.jpg

Şu anda yollarda olan gaz motorlu aracın aksine hidrojenli motor yapısına sahip olan araç, motoru ile kullanılan hidrojeni elektriğe dönüştürüp araca güç veriyor. Şu anda limitli adetlerle satılacak olan aracın yakıt yenileme merkezleri çoğaldıkça üretiminin de hızlanacağı ifade ediliyor. 

1453415162_honda-clarity-fuel-cell-4.jpg

Tasarım anlamında da hem iç hem de dış olarak oldukça şık görünen aracın yaygınlaşmasının ise en iyi ihtimalle önümüzdeki yılın başlarında gerçekleşeceği tahmin ediliyor.