Otomobil

Huawei ilk elektrikli otomobilini tanıttı Arcfox Alpha S!

Huawei HarmonyOS tabanlı elektrikli otomobili Arcfox Alpha S ve Arcfox Alpha S HI modellerini 2021 IV çeyrekte satışa sunuyor.

Huawei ilk elektrikli otomobilini tanıttı Arcfox Alpha S!

Bu yılın başlarında, Çinli BAICHuawei ile birlikte geliştirilen ve tescilli HarmonyOS ile donatılmış Arcfox Alpha S elektrikli otomobilini tanıtımını yapmıştı. Şirket şimdi resmi olarak bu yılın dördüncü çeyreğinde küçük bir elektrikli araç grubu üretimine ve tedariğine başlayacağını açıkladı.

Huawei geçmişte otomobil yapma planı olmadığını belirtmiş olsa da otomobiller için kendi donanım ve yazılım çözümlerini başlatmak için aktif olarak çalıştığını açıklamıştı. Aynı zamanda diğer şirketlerle birlikte çalışmalarına devam ettiğini de açıklamıştı.

İşte Arcfox Alpha S, Çinli teknoloji devinin gelişmiş otonom sürüş yeteneklerine sahip son teknoloji bir elektrikli araç oluşturmak için otomotiv markasıyla iş birliğine harika bir örnek. Alpha S'in 1 milyar doların üzerinde araştırma ve geliştirme yatırımının sonucu olduğunu belirtmekte fayda var.

Huawei Arcfox Alpha Smart Serileri!

Arcfox Alpha Smart otomobil serisi, normal Alpha S modeli ve Alpha S HI modeli olmak üzere iki model sunuyor. Normal modeller temel özelliklerle birlikte gelirken, HI destekli modeller akıllı Huawei ADS ile birlikte geliyor.

Arcfox'un BAIC markası altında üretilmesine rağmen, aracın ana özelliklerinden biri Huawei'nin HI sistemidir. Adı Huawei Inside'ın kısaltmasıdır. HI, Seviye 4 otonom sürüş işlevleri sunuyor, bu da aracın tamamen otonom olarak sürüş yapabildiği anlamına geliyor.

Modellerin öne çıkan özellikleri:

  • Hızlı şarj teknolojisi
  • Hongmeng OS (HarmonyOS) tabanlı akıllı kokpit
  • Huawei Kirin 990A Yonga Seti
  • Huawei ADS
  • Güçlü Lidar sistemi

Hızlı Şarj Teknolojisi:

Huawei tarafından geliştirilen hızlı şarj teknolojisini benimsiyor. Akıllı sıcaklık kontrollü lityum iyon pil takımı size uzun ömürlü pil kapasitesi sağlıyor.

93.6kWh için pil desteği ile NEDC (Yeni Avrupa Sürüş Döngüsü), 525km, 603km ve 708km'nin üç alternatifini sunuyor. AC yavaş şarjı kullanarak 10 dakikalık tek bir şarj ile 197 kilometre yol alabiliyorsunuz. Buna ek olarak, Huawei'nin DC hızlı şarjı aracı 15 dakikada tamamen şarj edebiliyor.

HI Destekli Alfa S Modeli

Temel Sürüm: yaklaşık 59.900 dolar

Üst Düzey Versiyon: yaklaşık 66.200 dolar

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.