Otomobil

Huawei otomobil işine giriyor! Apple'dan önce davranabilirler!

Çin'in en güçlü markalarından biri olan Huawei, kendini durduramıyor. Huawei otomobil alanına da giriş yapacak gibi görünüyor. Apple şimdi kara kara düşünüyordur.

Huawei otomobil işine giriyor! Apple'dan önce davranabilirler!

Otonom araçların yaygınlaşması ile işi teknoloji olan firmalar da bu alana yönelmeye başlamıştı. Çünkü otonom araçların yazılımı ve donanımı bu firmaların ilgi alanına giriyor. Apple'ın bir süredir Kia ile anlaştığı ve elektrikli otomobilini üreteceği konuşuluyordu. Şimdi ise Huawei'nin otomobil sektörüne girmek istediği ortaya çıktı.

Huawei otomobil üzerinde çalışıyor

Aktarılan bilgilere göre; Huawei Technologies; 28 Ocak'ta MATEDRIVE & MATEAUTO ticari markalarının tescili için başvurmuş. Bu başvurunun açıklamasında ise "bilimsel araçlar ve ulaşım araçları" ibaresi yer alıyor. Ek olarak, başvuru açıklamasının bazı kısımları "sürüş, iletim aracı" olarak da tanımlanıyor.

Bu başvuru ve açıklamalara bakacak olursak; Huawei otomobil işine yavaştan girmeye başlamış durumda. Muhtemelen Huawei, Amerika'nın anlamsız yaptırımları ile boğuşmamak için otomobilini kapalı kapılar arkasında geliştiriyor. Birden de tanıtıp satışa sunacak.

Apple'dan önce davranması beklenen Huawei'nin şimdilik nasıl bir araç üzerinde çalıştığı bilinmiyor. Ya bu araçlar yollarda olacak ya da bazı çalışmalar için tesis içinde kullanılacak. Bunu yeni gelecek olan haberler kesinleştirecek.

Huawei otomobil işine giriyor! Apple'dan önce davranabilirler! - Resim : 1

Geçen yıl Ağustos ayında Huawei, Suzhou'da Huawei Otonom Sürüş Ağı Teknolojisi Zirvesi'ni başarıyla düzenledi. Bu zirvede otonom sürüş ağı endüstrisinin gelişim beklentilerini ve standartlarını Fudan Üniversitesi, Zhejiang Üniversitesi, Xi'an Jiaotong Üniversitesi, Northeastern Üniversitesi ve Soochow Üniversitesi'nden önemli isimler ile tartışıldı.

Yani Huawei'nin otonom araç sektörüne geçtiğimiz yıldan beri çalıştığını söyleyebiliriz. Bakalım otonom araç sektöründe ilk davranan Huawei mi yoksa Apple mı olacak?

Yorumlar
Kullanıcı 3.0
Hepiniz...... kendi yaptığınız yorumlar sayesinde diğer insanların düşüncelerini etkiliyosunuz. Benim fikrime gelince bence iyi güzel ilerleyen zamanlarda görecez
Cevapla
Mehmet Y.
Niye şaşırmadım... aaa doğru apple ne yapsa diğer markalarda yapıyordu dimi.
Cevapla
Erdem
Yapsınlar. Yaptıkları telefonlar gibi arabalarıda hızlanırken KASAR
Cevapla
Öylesine
Hahaha hiç güleceğim yoktu. Xiaomi de zaten battığı için Türkiye'de 30 milyonluk yatırım ile fabrika kuruyor. Çok komiksin
Cevapla
DANİEL DALMAÇYALI ITALIAN 101
BOŞUNA ÜRETİRLER XİAOMİ'DEN SONRA SIRADA HUAWEI' YI YERİN DİBİNE BATIRACAĞIM.
Cevapla
Sus
Bu kim biliyonmu bu şahıs apple ve honor dan para almış hergün her saniye apple ve honor u övüyor
Bilen Kişi
Ya sen kimsin de batıracaksın bendce sen önce kendi battığın yerden kurtul
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.