Huawei, şimdi de otomobil sektörünü fethedecek! Yeni nesil otonom park özelliğini tanıttı!

Huawei, Luxeed S7 modelinin basın lansmanında, aracın gelişmiş otonom park özelliğini gözler önüne serdi.

Huawei, şimdi de otomobil sektörünü fethedecek! Yeni nesil otonom park özelliğini tanıttı!

Huawei'nin CEO'su Yu Chengdong, Luxeed S7'nin son basın toplantısında şirketin otonom park özelliğini gururla tanıttı. Eşlik eden altı dakikalık video, vale park etme ve tek tuşla çağırma olmak üzere iki önemli özelliği sergiledi.

Vale park etme işlevi, sürücünün araçtan güvenle ayrılmasına olanak tanırken, araç belirlenen park yerine otonom olarak yol alıyor. Aracın otonom davranışları arasında yolda ilerlemek, dönüş sinyallerini aktifleştirmek ve yavaşlamak ya da fren yapmak suretiyle yayalar ve diğer araçlara dinamik bir şekilde tepki vermek yer alıyor.

Özellikle, otonom araç, uygun yol koşullarında saatte 20 km'ye kadar bir hızla hareket ediyor. Karmaşık manevraları ustalıkla gerçekleştiren araç, çoklu virajlarda rahatlıkla ilerliyor. Dar bölümlerde, karşıdan gelen trafikle karşılaştığında, araç proaktif bir şekilde geri manevra yapabiliyor. Bu, sistemin sofistikasyon ve güvenlik seviyesini gözler önüne seriyor.

Huawei, şimdi de otomobil sektörünü fethedecek! Yeni nesil otonom park özelliğini tanıttı!

Belirlenen park yerine ulaştığında, araç park işlemini otonom olarak tamamlıyor. Vale park etme özelliği mantıklı çünkü sadece insan sürücülerin verimliliğine denk gelmekle kalmıyor, aynı zamanda onları aşıyor.

Ek olarak, tek tuşla geri çağırma özelliği, kullanıcılara mobil telefon üzerinden basit bir komutla araçlarını uzaktan çağırma imkanı tanıyor. Araç, sürüş işlevini aktifleştirerek ve çağıran kişinin bulunduğu yere otonom olarak yönelerek buna yanıt veriyor. Videoda gösterilen park alanı gerçekten kolay bir yer değil. Sistemin dar alanlar dahil çeşitli yol koşullarında manevra yapma esnekliğini ve yeteneğini gösteriyor.