Huawei'nin 'şarj eden araba' tasarım patenti onaylandı

Huawei'nin yenilikçi tasarımı, otomotiv sektöründe yeni bir dönemin kapılarını aralıyor.

Huawei'nin 'şarj eden araba' tasarım patenti onaylandı

Huawei Technologies Co., Ltd. tarafından başvurusu yapılan “şarj edilebilen araba” tasarım patenti, bugün Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi tarafından onaylandı. Arabanın, kusursuz navigasyon için lidar ve ultrasonik radar sensörleri içerdiği anlaşılıyor.

Bu arabanın en dikkat çekici yönlerinden biri, sevimli tasarımı olarak öne çıkıyor. Patent, arabanın şekline odaklanıyor ve yenilikçi bir mobil şarj çözümü sunmayı hedefliyor. Üretim öncesi görseller, ön tarafta etkileşimli bir ekran ile genel olarak yuvarlak bir şekil öneriyor. Bu araba, etkileşimli ekranın altında hem DC hem de AC şarj girişlerine ev sahipliği yapacak.

Huawei'nin 'şarj eden araba' tasarım patenti onaylandı - Resim : 1

Arabanın yan tarafı hakkında henüz çok fazla bilgi açıklanmadı. Ancak, arabanın Huawei'nin akıllı sürüş işlevlerini sensörlerin daha iyi kullanılması için içereceği bekleniyor.

Arabanın üst kısmı, bu tür şarj araçları, genellikle “mobil şarj robotu” olarak adlandırılır ve pratik uygulamalarda zaten kullanılmaktadır. Örneğin, bu yıl Çin'de gerçekleşen Orta Sonbahar Festivali ve Ulusal Gün tatilleri sırasında, Devlet Elektrik Şirketi Wuhan Güç Kaynağı Şirketi, araç şarj istasyonları ve hizmet alanları da dahil olmak üzere çeşitli yerlerde “akıllı mobil enerji depolama şarj istasyonu”nu tanıttı. Bu sistem, toplam 60kW güç kapasitesine ve tam yükte 184kWh enerji depolama kapasitesine sahip. Kullanıcılara hem 60kW hızlı şarj hem de 7kW yavaş şarj seçeneği sunuyor.