Huawei'nin yeni Luxeed S9 SUV modeli test sürüşünde görüntülendi

Huawei'nin geliştirdiği yeni Luxeed S9 SUV modeli, test sürüşleri sırasında kameralara yakalandı. Bu görüntüler, aracın tasarımı ve özellikleri hakkında heyecan verici detaylar sunuyor.

Huawei'nin yeni Luxeed S9 SUV modeli test sürüşünde görüntülendi

Huawei ve Chery işbirliğiyle geliştirilen tamamen elektrikli fastback SUV modeli Luxeed S9, Çin'de yol testleri sırasında görüntülendi. Luxeed serisinin ikinci modeli olan S9, daha önce piyasaya sürülen Luxeed S7 sedanın ardından geliyor. 2024'ün ikinci çeyreğinde Çin pazarına çıkması bekleniyor.

EHY kod adıyla anılan Luxeed S9, Chery'nin E0X elektrikli platformunda yükseliyor ve arka aksında Huawei tarafından üretilen bir elektrik motoruna sahip. Bu motor 215 kW (292 hp) güç üretiyor. S9'un dört tekerlekten çekişli bir versiyonu da mevcut ve bu versiyonda, 150 kW (204 hp) üreten ön aksa ek bir elektrik motoru bulunuyor.

S9'un, 62 kWh LFP, 82 kWh M3P (NMC+LFP) ve 100 kWh NMC olmak üzere üç farklı batarya seçeneğiyle sunulması planlanıyor. Aracın menzili, seçilen batarya seçeneğine göre değişecek.

Huawei'nin yeni Luxeed S9 SUV modeli test sürüşünde görüntülendi

SUV'un dış tasarımı S7 sedan modeline benzer özellikler taşıyor. İnce LED farları, eğimli bir kaput hattı ve geri çekilebilir kapı kolları mevcut. Görülen prototip modelin tavanında bir LiDAR sensörü bulunuyor. Arka kısmında ise eğik arka direkler, bir ördek kuyruğu spoyler ve tek bir LED arka ışık ünitesi var.

S9'un iç mekanı da S7'ye benzer şekilde tasarlanmış. Küçük, oval şekilli üç kollu bir direksiyon simidi bulunuyor. Ön koltuklar entegre başlıklara ve sportif bir forma sahip. S9'un merkezi konsolu, büyük bir yüzen dokunmatik ekrana ev sahipliği yapıyor. Ayrıca bir LCD gösterge paneli, ön direkte bir Yüz Tanıma sensörü ve iki bardaklık ve kablosuz şarj pedlerine sahip bir merkez tünel yer alıyor.

Fiyatlandırma açısından, S9'un Çin'deki Tesla Model Y ile rekabet edecek şekilde konumlandırılması bekleniyor. Model Y'nin Çin'deki başlangıç fiyatı 266,400 yuan (yaklaşık 37,440 USD).