Hükümetten sıfır otomobil alacaklara müjde! 260 bin araç mercek altında! - Page 1

Otomobil sektöründeki stokçuluk iddiaları gündemde yerini alıyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı durumu ele alıp, otomobil sektöründeki stokçuluk ve haksız fiyat artırımlarına karşı sıfır otomobil incelemesi başlattı. 

Hükümetten sıfır otomobil alacaklara müjde! 260 bin araç mercek altında! - Page 2

Bilgilere göre, eylül ayından bu vakite kadar satılan 260 bin araç mercek altına alındı. İnceleme kapsamında 257 bayi ve 13 distribütörden satış işlemleri için detaylı bilgiler talep edildi. 

Hükümetten sıfır otomobil alacaklara müjde! 260 bin araç mercek altında! - Page 3

Buna ek olarak, yukarıda belirtilen 260 bin alıcıya da ulaşıldı. Bu araçlar için elden ödeme yapıp yapmadıkları, zorunlu aksesuar satın almaya zorlanıp zorlanmadıkları gibi bilgiler bu alıcılardan istendi. Aksesuar bedellerinin banka mı yoksa elden mi ödendiği de soruldu. 

Hükümetten sıfır otomobil alacaklara müjde! 260 bin araç mercek altında! - Page 4

Ayrıca alıcılara liste fiyatları üzerindeki ödemeler ve tahsilat yöntemleri hakkında da bilgiler talep edildi. Aktarılanlara göre, liste fiyatının üzerinde talep edilen ücret, vergi kaçakçılığı olarak sayılacak. 

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.