Hyundai, on yıl öncesine göre giderek daha fazla maceracı bir markaya dönüşüyor. Yeni Ioniq EV serisinin tümü, Ioniq 5 gibi sıra dışı tasarımlara sahip. Geçen yıl şirket, kompakt kamyon segmentine ödüllü Santa Cruz ile girdi.

Ve firmanın Nexo adında hidrojenle çalışan bir araba yapan çok az şirketten biri olduğunu unutmayalım. Ancak Hyundai'nin bir sonraki aracı, Koreli markadan gördüğünüz hiçbir şeye kesinlikle benzemeyecek. Ultimate Mobility Vehicle (UMV) olarak bilinen marka, bunları Montana, Bozeman'daki yeni bir Araştırma, Geliştirme ve Laboratuvar Merkezinde inşa edeceğini duyurdu.

Bu araştırma merkezi, önümüzdeki beş yıl içinde 20 milyon dolarlık bir yatırımın parçasını oluşturan New Horizons Studio'nun (NHS) bir bölümü oluyor. Montana Eyalet Üniversitesi'nin İnovasyon Kampüsü'nde yer alan merkezde üretilecek uzaylı benzeri UMV araçlarını belki de yakında görebiliriz.

UMV'ler için inşaat, afet yönetimi, doğal kaynak yönetimi ve kentsel/kırsal lojistik gibi çeşitli uygulama alanları var. Başlangıçta iki UMV modeli ilgi odağı olacak. Biri, tehlikeli arazilerde çeşitli yükleri mürettebatsız taşıyabilen, dönüşebilen akıllı bir kara gezi robotu, diğeri ise Elevate yürüyen araba konseptinden ilham alıyor. İkincisi araç daha büyük ve robotik bacaklara sahip.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.