Hyundai elektrikli aracına teşvik aldırmanın peşinde! [Ioniq teşviklerle daha cazip!] - Page 1

Amerika Başkanı Biden, Enflasyon Azaltma Yasası'nı (IRA) imzalarken, elektrikli araç vergi kredilerinin 2032'ye kadar uzatılmasını sağladı. Bildiğimiz gibi bu teşviklerden bazı üreticiler yararlanamıyor. Güney Koreli üretici Hyundai de bu üreticilerden birisi.

Hyundai elektrikli aracına teşvik aldırmanın peşinde! [Ioniq teşviklerle daha cazip!] - Page 2

Kısaca şöyle açıklayalım: Yaklaşık 20 üretici 7.500$'lık teşvik kredisini alacak. Yasadaki tek şart ise arabanın Kuzey Amerika'da monte edilmesi. Açıkçası bu durum, Hyundai Ioniq 6 ve Kia EV6 gibi otomobiller de dahil olmak üzere Güney Kore tarafından yapılan EV'lerin hariç tutulduğu anlamına geliyor.

Hyundai elektrikli aracına teşvik aldırmanın peşinde! [Ioniq teşviklerle daha cazip!] - Page 3

Ülkenin ulusal güvenlik danışmanı Kim Sung-han, Yonhap ile konuştu ve Hawaii'deki ABD yetkilileriyle, ulusal güvenlik danışmanı Jake Sullivan'ın da dahil olduğu görüşmeleri halka açıkladı.


"Sullivan, ABD'nin EV sübvansiyon meselesinin gelecekte nasıl sonuçlanacağına ve ne gibi etkileri olacağına ayrıntılı bir şekilde bakacağını

Hyundai elektrikli aracına teşvik aldırmanın peşinde! [Ioniq teşviklerle daha cazip!] - Page 4

 IRA'nın Kore'ye eksiden çok artı getireceğini söyledi, ancak kendisi elektrikli araç sübvansiyon sorununun gelecekte nasıl gelişeceğine ve ne gibi etkileri olacağına daha yakından bakacağız." dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.