Hyundai Kona fiyatları can yakıyor! - Page 1

Hyundai Kona pek çok otomobil gibi artan fiyatları ile gündemde. Peki ama otomobil fiyatlarının bu derece artmasının altında yatan sebepler neler? Bu sebepleri aslında ana noktada ikiye ayırmak mümkün. Biri yurt içi, diğeri ise yurt dışından kaynaklanan sorunlar. Yurt içinde özellikle Türk Lirası’nın değer kaybı en önemli etken olarak göze çarpıyor.

Hyundai Kona fiyatları can yakıyor! - Page 2

Yurt dışındaki sorun ise hali hazırda tüm dünyayı kasıp kavuran çip krizi. İşte bu gelişmeler sıfır otomobil pazarında fiyatların tavan yapması ile sonuçlandı. Tabii buna bağlı olarak ikinci elde de durum farklı değil.

Hyundai Kona fiyatları can yakıyor! - Page 3

Hyundai Kona fiyatları can yakıyor!


Ancak bizim bugünkü mevzumuz Hyundai Kona fiyatları. Araç hali hazırda ülkemizde 326.650 TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Baz donanım seviyesinde kullanıcılara 1.0 litrelik benzinli motorun yanı sıra 7 ileri otomatik şanzıman sunuluyor. Dizel seçenekte ise fiyat bir anda fırlıyor.

Hyundai Kona fiyatları can yakıyor! - Page 4

 Hyundai dizel motorda fiyatı 350.535 TL olarak belirlemiş. Böylece dizel bir Kona satın almak kısa vadede mantıklı olmaktan çıkmış durumda.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.