Araç fiyatına yeniden zam geldi! İşte son fiyat listesi... - Page 1

Türkiye’de faaliyet gösteren neredeyse tüm otomotiv firmaları, 1 Ağustos itibariyle araç fiyatlarına büyük zamlar yaptı. Hyundai, Peugeot ve Nissan, binek otomobil fiyatlarında yaptığı zamla aşılması güç dediğimiz sınırları geçti bile. İşte zamlanan o araçlar ve fiyatları...

Araç fiyatına yeniden zam geldi! İşte son fiyat listesi... - Page 2

Otomobil fiyatları ne kadar zamlandı?


Geçtiğimiz dönemde Nissan’ın en popüler SUV modelleri arasında yer alan X-Trail dönemsel olarak stok problemleri sebebiyle piyasada bulunmuyordu. Bu sorunun yaz aylarında stok yenilemesiyle birlikte hafifleyeceği söyleniyordu.

Araç fiyatına yeniden zam geldi! İşte son fiyat listesi... - Page 3

Fakat şu anda güncel fiyat listesini kontrol ettiğimizde bu aracın kaldırıldığını görüyoruz. Eğer yaz aylarında yapacağınız seyahat için X-Trail almayı planlıyorsanız başka alternatiflere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Zira ne zaman stokta olacağı belirsizliğini koruyor.

Araç fiyatına yeniden zam geldi! İşte son fiyat listesi... - Page 4

Ağustos ayında otomobil fiyatları geçtiğimiz aylardakine benzer oranda zamlandı. Genel olarak piyasaya baktığımızda ise haziran ayında yüzde 20 civarında, temmuzda ise yüzde 5 ila 10 arası bir zamla karşılaştık. Bu ay da genel olarak B segment hatchback modellerinde yüzde 5, C segment sedan ve SUV modellerinde ise yüzde 10’a yakın bir zam söz konusu. İşte ağustos ayı otomobil fiyatları…

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.