Hyundai Tucson'u unutun! İşte Güney Koreli devin yeni SUV modeli! - Page 1

Hyundai, Çin pazarı için tasarladığı yeni SUV modeli olan Mufasa'yı piyasaya sürdü. Araç, Hyundai ve Kia modellerinin özelliklerini bir araya getiren bir tasarıma sahip. Güney Koreli otomotiv devinin gerek yurt dışında gerekse de ülkemizde ne kadar popüler bir marka olduğu düşünüldüğünde yeni SUV modelinin de dünya genelinde oldukça büyük bir ilgiyle karşılaşacağı düşünülüyor.

Hyundai Tucson'u unutun! İşte Güney Koreli devin yeni SUV modeli! - Page 2

Bununla birlikte aracın gerek tasarımı, gerek özellikleri gerekse de donanım seçenekleri bakımından rakipleriyle nasıl bir mücadele içerisinde olacağı şimdiden büyük merak konusu oldu.

Hyundai Tucson'u unutun! İşte Güney Koreli devin yeni SUV modeli! - Page 3

Mufasa'nın dış tasarımı şimdilik görülebiliyor. Ön kısımda X şeklinde bir yerleşim kullanılmış ve bu alanda büyük bir logo mevcut.

Hyundai Tucson'u unutun! İşte Güney Koreli devin yeni SUV modeli! - Page 4

Farlar, ızgara ile uyumlu olarak dikey olarak tasarlanmış ve üst kısımda ince bir LED ışık imzası yer alıyor. Profilden bakıldığında, araçta keskin hatlar ve şişkin çamurluklar var. Arka kısımda ise Kia EV6'yı anımsatan stoplar dikkatlerden kaçmıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.