Otomobil

Hyundai uçan otomobiller için kolları sıvadı

Teknolojik olarak ürettiği otomobillerde büyük atılımların peşinde olan Hyundai, şimdi de uçan otomobil üretimi için kolları sıvadı.

Hyundai uçan otomobiller için kolları sıvadı

Yakın bir gelecekte büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olması ön görülen uçan otomobil piyasasında yerini almak isteyen Hyundai çalışmalarını hızlandırmaya başladı.

Hyundai uçan otomobiller için kolları sıvadı

Yaptığı teknolojik yatırımlar ile büyük otomobil üreticilerinden biri haline gelen ve yakın bir gelecekte büyük bir kullanıcı potansiyeline sahip olması ön görülen uçan otomobil piyasasında söz sahibi olmak isteyen Hyundai bu kapsamda “Urban Air Mobility Division” isimli yeni bir bölümü bünyesine dahil etti. Son zamanlarda özellikle ürettiği araçlarında teknolojik yeniliklere yer veren Hyundai, otomobil dünyasının lider isimleri arasına girmek için çalışmalarına hız vermiş durumda. Özellikle elektrikli otomobiller konusunda uzun süredir çalışmalarını yürüten başarılı otomobil üreticisi gelecek için şimdiden yatırım yapmaya başladı. Bünyesinde yer verdiği yeni bölümü “Urban Air Mobility Division” ile gelecekte uçan otomobil piyasasında söz sahibi olmak isteyen üreticilerin başında gelen şirket eski NASA mühendisi Dr. Jaiwon Shin‘i yeni bölümün başına getirerek bu konuda ne kadar ciddi olduğunu da gösteriyor. NASA'da görev aldığı süre içerisinde özellikle Hava araçlarının gövde ve motorları ile ilgili olarak birçok çalışma yapmış olan tecrübeli ismin Hyundai'nin gelecekte uçan otomobiller piyasasında yer almasında çok büyük katkı sahibi olacağı tahmin ediliyor.

Uçan otomobil sektörünün büyüklüğünün ne kadar olması bekleniyor?

Uçan otomobiller konusunda otomobil üreticilerinin yanı sıra, Boeing ve Airbus gibi çok büyük uçak üreticileri de bu sektörde yer almak için oldukça önemli çalışmalar yürütmekteler.  Şimdiden büyük bir ilgi odağı haline gelen uçan otomobiller ile ilgili olarak büyük yatırımcılar tarafından yapılan değerlendirmelerde yakın bir gelecekte uçan otomobil sektörünün 2 trilyon dolarlık bir sektör haline geleceği tahmin ediliyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.