Otomobil

İddialara göre Apple 2024 yılında otomobil üretebilir!

Apple'ın Project Titan projesinde çalışan iki kişinin iddialarına göre Apple, 2024 yılında araç üretimine başlayabilir.

İddialara göre Apple 2024 yılında otomobil üretebilir!

Reuters'ın yeni bir raporuna göre Apple, 2024 yılına kadar bir araç piyasaya sürmeyi hedefliyor. Bu konuya yakın olan iki şirket çalışanı, Apple'ın yazılım konusunda otonom bir araç elde kadar ilerleme kaydettiğini açıklıyor. 

"Project Titan" ismiyle yürütülen bu proje için Apple'ın şimdiye kadar 200 çalışanını işten çıkardığı iddia ediliyor. 

İddialara göre Apple 2024 yılında otomobil üretebilir!

Ortaya atılan iddialara göre Apple, "Project Titan" kapsamında bir otomobil geliştiriyor. Tamamen elektrikli motora ve otonom sürüş sistemine sahip olması beklenen araçla ilgili bazı kaynaklar tarih vermeye başladılar bile. 

Ancak yine de bir otomotiv tedarik zinciri kurmak, Apple gibi bir şirket için bile o kadar basit olmadığı düşünülüyor. Bu nedenle Apple, aracını kendisi üretmek yerine, başka bir otomobil üreticisi adı altında araçlarını üretebilir. Şimdilik Apple markalı bir aracın olup olmayacağı veya sistemin sadece Apple logosunu taşıyıp taşımayacağı belli değil. 

İddialara göre Apple 2024 yılında otomobil üretebilir! - Resim : 1

Aracın batarya kısmında ise "Nanocell" adı verilen yeni bir pil teknolojinin kullanılması bekleniyor. Ayrıca yeni pillerin daha az yer kaplaması ve daha farklı kimyasal yapıya sahip olması da bekleniyor. Apple'ın çalışmalarında Lityum-İyon pillere kıyasla ısınma direnci daha fazla olan LFP'nin (Lityum Demir Fosfat) üzerine ağırlık verdiği bildiriliyor. 

Apple'dan konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmedi, ancak konuya yakın kaynaklar 2024 en geç 2025 yılında Apple'ın bir otomobil çıkaracağını iddia ediyor.

Yorumlar
Appless
Arabanın şarj kablosunu koymazlar. Lastikleri dahil olmaz. Pili ekstra parayla alirsin.
Cevapla
Ahmet
Habere ilave yapayım unutulmuş Motor direksiyon ve Lastikler otomobil fiyatına dahil olmayacak isteyen ayrıca web üzerinden kredi kartıyla 12 Taksit alabilecekmiş
Cevapla
Goron @q
Sitroen ile elma ne alaka?
Cevapla
💎G@kko💎
Apil ilk önce telefon üretmeyi becersin yamuli cihazlar
Cevapla
Efsun
pardon ama siz baska telefon markalariyla karistirdiniz heralde ona gore yorum yaparsaniz daha iyi olucaktir saygilar
yakup
Gakko hep doğru söylüyor ancak taklitçisi çok bazıları gakkoyu taklit ediyor ve çekemiyor 😀
Bilen Kişi
İlk defa doğru birşey söyledin
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.