Otomobil

İki bin beygirlik bir otomobil ister misiniz?

Dünya rekorlarını birer birer kıran ultra güçlü süper otomobiller bugünlerde herkesin gözdesi.

İki bin beygirlik bir otomobil ister misiniz?

Dünya rekorlarını birer birer kıran ultra güçlü süper otomobiller bugünlerde herkesin gözdesi. En son Koenigsegg'in One: 1 modeliyle yarattığı heyecanın ardından şimdi de Kaliforniyalı Trion Supercars, 2 bin beygir gücündeki Nemesis ile karşımızda.

1396470608_img20140402201718.jpg

Saatte 435 km'lik dünya hız rekoruna gözünü dikmiş olan Nemesis, 2 bin beygir gücündeki twin-turbo V8 motoruyla 2,8 saniyede 96,5 km'ye çıkabiliyor. Diğer süper otomobiller gibi alçak ve kompakt bir tasarıma sahip olan Nemesis'in kokpiti ise 2 m boyundaki bir sürücünün rahatlıkla yerleşebileceği kadar geniş tasarlanmış. Aracın ön panelindeki internet bağlantılı ekran ise sürücüyü ve aracı dış dünyaya bağlıyor.Trion Nemesis'le ilgili pek fazla teknik detay açıklamasa da, araçta sekiz vitesli sıralı şanzımanın yanı sıra, pek çok sürüş modu bulunuyor. Karbonfiber şasi ve Inconel alaşımlı gövdeyle üretilecek olan Nemesis'in delikli arka panelini stop lambaları çevreliyor. McLaren P1'i hatırlatan kızgın yüzüyle Nemesis'in yüz ifadesi gücünün bir göstergesi gibi.

1396470623_img20140402232311.jpg

15 yaşında başlayan ve özellikle iç tasarıma odaklı olarak General Motors, Chrysler, Tesla ve Fisker gibi dev üreticilerle geçen bir kariyerin ardından Trion Supercars'ı kuran Rich Patterson, Nemesis'i hayatının projesi olarak nitelendiriyor. Bu sene üretilecek prototipin ardından 1 milyon dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan serinin ileride genişletilmesi de yapılan planlar arasında.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.