İki dünya savaşı gören 1915 model Ford T - Page 1

Bursalı klasik otomobil sevdalısı Mehmet Nail, Amerika’dan getirttiği 100 bin lira değerindeki otomobili ile Bursa yolarının keyfini çıkartıyor.

İki dünya savaşı gören 1915 model Ford T - Page 2

Aracının 1915 model olduğunu ifade eden Nail, şunları söyledi:

İki dünya savaşı gören 1915 model Ford T - Page 3

“Bu arabayı Amerika’dan getirdim. Bu araba sevdası babamdan bize geçti. Bu arabayı biz Amerika’dan hurda halinde alıp orada restore edip Türkiye'ye getirdik. Bu araç 100 yaşında, antika kategorisinde. Aracımın parçalarının hepsi orijinal, çünkü Amerika’da eski araçların parçalarının üretimi var. Bir yıl önce Amerika’dan 10 bin dolara aldım. Türkiye’ye sokmak için 35 bin dolar gümrük parası ödedim. Araca ayrıca masraf da yaptık, yaptığımız masraflarla maliyeti 100 bin doları buldu. Bu araçları ileriki dönemde kiraya vermeye düşünüyorum, çünkü garajda yattıkça eskiyor."

İki dünya savaşı gören 1915 model Ford T - Page 4

Bu araç üç pedallı. Soldaki pedala basarak geri, ortadaki pedala basarak ileri gidiliyor. Sağdaki pedal ise fren pedalı. Ayrıca pedalların solunda bir kol var, şoföre doğru çekilirse park etmek için, ortaya getirilirse boşta anlamına geliyor, ileri götürülürse ikinci vitese geçirmiş oluyorsunuz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.