Otomobili incelemek için Mutlaka aydınlık bir hava seçin. Nasıl ki aracın fotoğrafını çekmek için gece uygun değilse, yağışlı havalar da arabayı görmek için uygun değiller. Çünkü çoğu satıcı zaten arabayı size göstermeden önce cilalamış olacaktır ve yağmur damlaları da birçok çiziği ve pası çok güzel gizleyecektir.

Yalnız gitmeyin Aracı incelemeye tercihen arabalardan anlayan bir arkadaşınızla gitmeniz daha avantajlı olacaktır. Hem ikinci bir göz olarak, hem de arabadan çok hoşlanırsanız göremeyebileceklerinizi arkadaşınız görebilir.

Servis kayıtları Servis ve bakım kayıtlarını mutlaka sormanızda yarar var, eğer bu kayıtlar yoksa aracın bakımlarının keyfe keder yapıldığını varsayabilirsiniz.

Tek takım lastikler Yedek lastiğin yerinde olup olmadığını, sonra da durumunu incelemelisiniz. Eğer eskimişse yenilenmesi gerekeceğinden size pazarlık payı kazandırabilir. Ayrıca tüm lastiklerin tek takım olduğundan da emin olun. Ucuz lastikler, aracın sahibinin diğer konularda da kestirmeleri tercih ettiğini gösterebilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.