Türkiye’de ikinci el otomobil pazarının hayli hareketli olduğunu söyleyebiliriz. Bu durumun temel nedeni ise sıfır otomobillerin normalin üzerinde fiyatlara sahip olmaları. Bahse konu sebepten ötürü önüne gelen herkes sıfır otomobil alamıyor.

Lakin son dönemde ikinci el otomobiller tarafında da işler pek yolunda gitmemeye başladı. Evet bir dönem otomobil fiyatları son derece makuldü. Fakat geldiğimiz noktada ikinci el otomobil fiyatları da çok yükselmiş durumda.

Bunu basit bir şekilde yorumlamak için, kimsenin beğenip de binmediği Şahin’in fiyatına bakabiliriz. Bir dönem 5 – 10 bin TL gibi sembolik fiyatlara alınabilen Şahin, şimdilerde 50 bin TL ve üzeri fiyatlara satılıyor.

Hal böyle olunca ikinci el otomobil sektöründe de tüm giderler tıkandı. Yani artık otomobil satmak neredeyse imkansıza yakın bir hal aldı. Kimse yazdığı fiyatlardan otomobil satamaz oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.