Otomobil

İkinci el otomobil pazarında bir ilk

İkinci el otomobil pazarında bir ilk yaşandı ve son bir yıldır yaşanmayan bir durum ortaya çıktı.

İkinci el otomobil pazarında bir ilk

Koronavirüs ve ekonomik göstergelerin pazardaki bütün dengeleri değiştirdiği otomobil sektöründe bir ilk yaşandı. Pazarın alt üst olduğu son bir yılda yaşanmayan bir durum ortaya çıktı ve ikinci el otomobil pazarında fiyatlar düştü.

İkinci el otomobil pazarında bir ilk

Pandemi süreci yüzünden fiyatların uçtuğu ve anlamsız noktalara geldiği ikinci el pazarında son bir yıldır ilk kez yaşanan bir durum ortaya çıktı ve fiyatlar düştü.
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından açıklanan verilere göre Kasım ayın otomobil satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 37,8 azalarak 80 bin 141 adet oldu.

İkinci el otomobil pazarında bir ilk - Resim : 1

Dünya.com'un haberine göre sektördeki farklı gelişmeler araç fiyatlarının düşmesine yol açtı. Dünya.com’a konuşan ikinci el fiyatlandırma şirketi Cardata Genel Müdürü Hüsamettin Yalçın şunları söyledi:

“Son 1 yıldır yükselen 2.el araç talebi ve fiyatları ilk kez düştü. Ayrıca, uzun zamandır elinde yüksek maliyetli 2.el araç tutan esnaf ve satıcı da bu koşullarda daha fazla stok maliyeti yüküne dayanamayıp fiyatları düşürdü. Kasım ayındaki 2.el’deki fiyat düşüşlerinin ortalama yüzde 6-12 arasında olduğunu gözlemledik” şeklinde konuştu.

Yorumlar
💎G@kko💎
İkinci el arabasına çok yüksek rakamlar isteyenleri Allah'a havale edim, elbet gün gelecek hersey değerini bulacak bakam hele o zaman nedeceksiz
Cevapla
Güneş Tanrısı ( 2 Harf)
Muthiş ekonomi öngörü analizi olmuş. Bravo.( Çok var bunlardan çokkkk )
💫Star Gakko💫
Fiyatların dahada düşmesi gereki gardaşım yov
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.