İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar alt üst olacak! - Page 1

Ülkemizde otomobil fiyatlarında ciddi bir çalkalanma söz konusu. Korona virüs ile başlayan çip krizi ve hiper enflasyon sayesinde özellikle ikinci el otomobil fiyatlarında bir artış yaşandı. 

İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar alt üst olacak! - Page 2

Bu fiyatlardaki değişiklikler otomobil satın almak isteyenleri ve otomobil sektörünü iyice zora soktu. Bu kapsamda  Otomotiv Direktörleri Derneği (ODD) Başkanı Ali Haydar Bozkurt Otomotiv Zirvesinde konuştu.

İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar alt üst olacak! - Page 3

Bozkurt "Bir yandan dünya genelinde artan enflasyon, bir yandan enerji ile ilgili sıkıntılar, sanayi ile ilgili sıkıntılar, genel olarak pazarlardaki daralma endişeleri, 2023e girerken cevap bulunması gereken birden fazla sorunun olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar alt üst olacak! - Page 4

Bozkurt "Üretimde henüz eski normaller dediğimiz seviyelere dönmüş durumda değiliz. Çip krizi devam ediyor. Lojistik sıkıntılar devam ediyor. Hammaddenin bulunurluğunda sıkıntılar var. Tüm bunlarla ilgili maliyetlerde ciddi artışlar söz konusu. En son bunun üstüne enerji sorunu ve enerji fiyatlarındaki artışlar geldi" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.