İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar tamamen değişecek! - Page 1

Koronavirüs geldiğinden beri ülkemizde otomobil sektöründe fiyatlar ciddi anlamda uçuk. O derece ki artış sıfır otomobil almak imkansız hale gelmişken ikinci el otomobil almak da epey zor bir hale geldi. Araç sahibi olmak isteyenlerin ise aklında tek bir soru var. Bu durum daha ne kadar sürecek?

İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar tamamen değişecek! - Page 2

Şartlar hali hazırda kötüyken bir de üstüne artan enflasyon ve dolar kurundaki artışlar da eklenince bu durum daha da kötüye gitti diyebiliriz. Durum böyle olunca da ekonomik şartlar sebebiyle otomobil fiyatları iyice arttı.

İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar tamamen değişecek! - Page 3

En basit otomobili almak bile artık 350 bin TL gibi bir fiyat etiketi ile başlıyor. Bu rakamı gözden çıkarmak da ekonominin durumu böyleyken çok mümkün olmayabiliyor. Ancak bu durum yakında gelecek bir düzenleme ile değişebilir.

İkinci el otomobil piyasasında fiyatlar tamamen değişecek! - Page 4

Sıfır otomobilleri artık tamamen unutmamız gereken bir döneme girdik desek yanlış olmaz ancak ikinci el otomobilde de artan fiyatlar otomobil almak isteyen vatandaşları fazlasıyla zorlamaya başlamış durumda.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.