Otomobil

İkinci el TOGG ilanına hükümet el atıı!

Yerli ve milli otomobil TOGG T10x, bir ikinci el satış sitesinde bir ilanda görüldü. Araca biçilen fiyat ise adeta dudak uçuklattı.

İkinci el TOGG ilanına hükümet el atıı!

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili olan TOGG T10x, şaşırtıcı bir olayla gündeme geldi. İkinci el bir otomobil sitesinde ilanı yayınlanan TOGG T10x için belirlenen fiyat, herkesi şaşkına çevirdi. Deyim yerindeyse dudak uçuklatan fiyat etiketi tam 3.5 milyon TL olarak gözler önüne serildi. İlanın sahibi olarak gösterilen kişinin ise RTÜK çalışanı olduğu ortaya çıkınca, işler iyice karıştı.

TOGG T10x ikinci elde satışa çıktı! Fiyatı dudak uçuklattı!

Bu olay, sosyal medyada hızla yayılarak büyük bir tepki dalgasının oluşmasına neden oldu. Birçok kullanıcı, yerli otomobilin böylesine astronomik bir fiyata satılmasını eleştirdi ve spekülasyonlar yapmaya başladı. Durumun üzerine RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak kamuoyunu bilgilendirdi. Şahin, konuyla ilgili derhal inceleme başlatıldığını ve RTÜK'e bağlı çalışanlardan Sadık Canyurt'un akıl almaz bir manipülasyon yaptığı haberlerine yönelik araştırmaların yapıldığını söyledi.

Ebubekir Şahin, yaptığı paylaşımda, "KESK Konfederasyonu'na bağlı Haber Sen Şube Başkanı Sadık Canyurt isimli çalışanımızın yerli ve milli gururumuz TOGG üzerinden akıl almaz bir fiyat manipülasyonuna giriştiği yönündeki haberler üzerine konu ile ilgili inceleme başlatılmıştır." ifadelerine yer verdi. RTÜK Başkanı, çalışanının bu şekilde bir fiyat belirlemesi yapması durumunda ciddi bir etik ihlal olduğunu vurgulayarak, konunun üzerine titizlikle gidileceğini söyledi.

Yorumlar
Yusuf
Devlet sadece bu araba için mi titiz davranacak.) Aylardır al sat işi yapan duzenbazlar için niye titiz davranılmadi. Adı serbest piyasaymis, vicdan olmuş, ahlak bitmiş. Gözleri sadece para hırsı ile dolmuş Nalet bir dönem de yaşıyoruz. Bu toplum daha iyisini beklemesin , daha da beter günler geliyor. Ben hep söylüyorum adalet ve kanunların halka yansıtmadığı bir ülke de başarılı olamazsınız. Sadık bey e de çok suç atmayın o da sisteme ayak uydurmak istemiş o küçücük beyniyle.
Cevapla
murto
insanların şahsi karaktersizliğini topluma maal etmek çok yanlış. Bu toplumda yüzlerce insan var vicdsn sahibi herkes bunlar gibi karaktersizl değil
Enayi Vatandaş
Azarbaycan cumhurbaşkanından satlık muayyer, iş adamından satlık ihtiyaç fazlası, İş adamından satlık reklam olsun diye aldık,
Cevapla
Hasan Erdem
Akp ye oy verenler dağa bu iyi günleriniz yaşasın reis yaşasın dolar 21 TL
Cevapla
Yurt seven
Araba fiyatları ikiye bolunecek elektrik arabalarla 2025 te goreceksiniz Türk milleti çalışkandır çok fabrikalar kurulacak ve avrupa piyasası Made in Türkiye ile dolacak taşacak. Biraz sabır.
Kemal
Kılıçdaroğlu gelse bugünleride arardın
Ali Melih Dönmez
Ülkeyi HDPye peşkeş çekmeye çalışanları 28 Mayısta def ettik ya isterse 25 olsun. Vatan sağolsun da.
Recep
Ak partiliyim reis le gurur duyuyorum. Ama bu şerefsizin yaptığını doğru bulmuyorum. Böyle şerefsizlerin elinden alacaksın hemen arabayı.
Mahmutmu Diyem
Hani 6 ay 6000 km ye ne oldu. Bu deyyustan 2,250 milyon kazancın vergisini alacak olan maliye devlet nerde. Ya devlet bașa ya kuzgun leșe demiș osmanlı. Kuzgun lește.
Cevapla
Adem Sola
Arabanın normal değeri 3 trilyon zaten
Cevapla
Nedim
Arabanın 1.150 TL fabrika satış fiyatı
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.