Otomobil

Intel, araçları siber saldırılara karşı koruyacak güvenlik ekibi oluşturuyor!

Intel otomobilleri korumak için güvenlik uzmanlarından oluşan bir ekibi bir araya getiriyor.

Intel, araçları siber saldırılara karşı koruyacak güvenlik ekibi oluşturuyor!

Günümüzün otomobilleri kişileri A noktasından B noktasına taşımak için kullanılan klasik araçlar olmaktan çıkmış, modern kompleks bilgisayar sistemleri ile tabiri caizse Co-Pilot görevi görerek sürücülere yardımcı olan araçlar halini almış durumda. Ancak herhangi bir sistem gibi bu otomobillerde sistemde bulunan herhangi bir güvenlik açığı durumunda sürücünün risk altında olabilme ihtimali oldukça yüksek. Bu nedenle Intel, güvenlik alanında en iyi uzmanlar katılacağı Otomotiv Güvenlik Değerlendirme Kurulu (ASRB) olarak adlandırılan yeni bir projenin başlatıldığını duyurdu.

Otomotiv Güvenlik İnceleme Kurulu(ASRB), fiziksel sistemlerin belirli alanlarda dünya çapında üst güvenlik sektöründeki yetenekli uzmanları bir araya getirecek. ASRB araştırmacıları, otomobil endüstrisi ve sürücülerin yararına gelişmiş siber-güvenlik çözümleri ve ürünleri için uygulama ve tasarım önerilerinin en iyi şekilde kodlanması amacıyla sürekli güvenlik testleri ve denetimleri gerçekleştirecek.

1442328516_img20150915174549.jpg

ASRB sayesinde Intel, güvenlik için en iyi uygulamaları belirlemek ve her yeni nesil araç tasarımında önemli güvenlik bileşenini üretip otomotiv üreticilerini bu ürünü satın almak için teşvik edebilir. Program, dünyanın dört bir yanından gelecek güvenlik uzmanlarına açık durumda. Uzmanlar Intel tarafından son gelişmelerle birlikte projeye erişim hakkı alacak ve gerekli görülen her türlü mudahaleyi ve testleri yapabilecek. 

ASRB uzmanlarının çalışmalarının sonuçları şirketin resmi web sitesinden kamuya duyurulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.